Vše je o energii a informacích


Alternativní medicína

 

Bioenergetická léčba

            Bioenergetika v léčitelství zaujímá význačné místo. Nemoc se projevuje různě, ale většinou je spojena s energetickým nedostatkem jednotlivých orgánů nebo systémů. V bioenergetické léčbě rozlišujeme působení kontaktní a bezkontaktní. Dále působení na místě nebo distančně. Ten kdo energii předává, by ji neměl dávat pouze ze sebe, ale měl by umět přetransformovat energii vesmírnou. Zde je nutno podotknout, že síla předávané energie je závislá na tom, zda léčitel energii jen usměrňuje nebo působí jako transformátor a energii zesiluje. Účinnost energie je závislá mimo její intenzitu také na informacích které léčitel do předávané energie vkládá. Jedná se tedy o energoinformační proces.

            Při kontaktním způsobu léčení přikládáme ruce přímo na místa, kde je energetický deficit, blok nebo poškozené místo. Pacient může cítit teplo povrchové nebo teplo pronikající do hloubky organismu. Je zde nutno říct, že pokud pacient léčiteli nebo způsobu léčení nevěří – pak tělo danou energii nepřijme. Jakákoliv pochybnost v mysli pacienta vyvolá obranný efekt a příjem energie je zablokován. V lidovém rčení se říká „Věř a víra tvá tě uzdraví“ a o tom to je. V této souvislosti bych chtěl uvést svoje zkušenosti s tím, že když jsem na některého pacienta začal působit bezkontaktně, tak jsem cítil, že energie neproudí. Přešel jsem na způsob kontaktní a navedl jsem přitom hovor na některé věci obyčejně vůbec nesouvisející s jeho problémem a za chvíli jsem cítil, jak se pacient uvolnil, a energie začala proudit. Pak jsem mohl dokončit léčbu bezkontaktním způsobem.

            Při bezkontaktním působení proudí většinou energie prostřednictvím dlaní. Ze zkušenosti mohu říct, že tato energie je trochu jiná – jak to vnímám alespoň já. Proto někdy použiji jen kontaktní působení, jindy bezkontaktní nebo kombinaci obou technik. Průtok energie vnímá citlivý léčitel v dlaních. A proto ten kdo má tuto schopnost ukončí léčení v okamžiku, když dlaněmi již energie neproudí. Skutečností je, že bioenergetickou léčbu podle zvláštních vesmírných zákonů nemůžeme dát každému. Vyvstává otázka – a jak to poznám? Jsou léčitelé, kteří to poznají vjemově a ten kdo to nepozná, může při zahájení působení použít tuto mentální formulaci: „Otče, pokud je to vůle tvá, ať energie proudí. Pokud to není vůle tvá, ať energie neproudí.“ Mám to vyzkoušené a funguje to. Spolek SISYFOS by asi po mně hodil balvanem, ale jejich počínání bych přirovnal k tomu, jako kdyby někdo chtěl hodnotit hru na housle, aniž má příslušné hudební vzdělání. Pacient při bezkontaktním působení může mít tyto pocity: tlak, píchání, mravenčení, brnění, teplo, vánek nebo chlad. V případě pocitu tlaku je nutno působit tak dlouho, až začne vnímat teplo. Při chladu je to známka, že energie není vhodná.

Ing. Josef Schrötter

 

Energie ze stromů

            Úprava bioenergetického potenciálu energií ze stromů je forma přírodní medicíny, která nám může pomoci nejen v posílení, ale také k léčivým procesům, které „napraví“ náš organismus. Mimo načerpávání energie ze stromů, můžeme použít tzv. zmagnetizovanou vodu, což je voda, ve které necháme louhovat větvičky nebo listí a jehličí. Nyní se zaměříme na vlastnosti jednotlivých stromů, které můžeme nalézt kolem nás. Co nám tedy mohou dát jednotlivé stromy?

Bříza – bříza se dožívá 100 až 150 let. Kvete v dubnu a květnu. Čerstvými březovými větvičkami se šlehala dívčí lýtka a stehna, což jim přinášelo zvýšení sexuální energie. Energie z břízy má velmi osvěžující účinek. Napomáhá rozproudění energie, uklidňuje po nervovém vypětí, zahání úzkost a deprese. Magnetizovaná voda reguluje tekutiny v těle, má dobrý vliv na ledviny, dýchání a na kůži. Snižuje také hladinu cholesterolu v krvi.

Vrba – se dožívá běžně přes 100 let. Vrba působí trochu melancholicky, a proto by ji lítostivé povahy neměly používat k načerpávání. Vrba může u citlivých jedinců zesílit jejich léčitelské schopnosti. Magnetizovaná voda snižuje horečku, usnadňuje dýchání, snižuje krvácení, bolesti očí a menstruační bolesti. Pokud někdo chce utlumit své sexuální pudy pak je pití magnetizované vody tím nejlepším a nejlevnějším prostředkem. Při zánětech mandlí je vhodné kloktání zmagnetizovanou vodou. Navíc to snižuje i krvácivost dásní.

Jasan – dosahuje věku až 300 let. Napomáhá uvolňovat duchovní a psychické blokády. Je vhodný pro povzbuzení funkce ledvin a jater. Jeho energie je také vhodná při revmatických onemocněních a na bederní páteř.

Olše – dosahuje stáří 100 až 150 let. Olše je opředena řadou tajemství. Povzbuzuje spirituálního ducha a sílu média. Její energie uklidňuje mysl. Napomáhá odstraňovat emoční blokády a posilovat u žen smyslnost. Magnetizovaná voda je za uvedenými účely vhodná k pití.

Dub – letní se dožívá věku až 1000 let. Dub zimní pak 500 let. Dub pomáhá srovnávat myšlenky. Patří k největším zdrojům energie. Je vhodný při ztrátě životní energie například při „upírském energetickém odčerpávání“. Koupel ve zmagnetizované vodě celkově posiluje organismus. Při kožních problémech, zánětech žláz, omrzlinách omýváme místa touto vodou. Zmagnetizovanou vodu můžeme také pít a posilujeme tím svůj organismus. Dubové větvičky se používají také někdy k magnetizování spodního prádla.

Lípa – lípy se dožívají vysokého věku až 500 let. Je to strom zamilovaných a symbol Slovanů. Lípy bývaly místem, kde se scházeli nejen staří, ale i mladí. Energie lípy posiluje organismus, ovlivňuje léčbu kašle, pomáhá uvolnit hleny z dýchacích cest a plíc. Zmagnetizovaná voda je vhodná pro správnou funkci ledvin.

Buk – dožívá se stáří až 200 let. Buk není dobrý dárce. On energie spíše pohlcuje. Pokud se například potřebujeme zbavit bolestí hlavy, pak vám určitě pomůže. Pohlcuje i jiné nemoci, ale nedává a neposiluje. Koupele ve zmagnetizované vodě napomáhají odstranění zánětů, otoků a zhmožděnin. Zmagnetizovaná voda se úspěšně používá k léčení jater a žlučníku.

Borovice – dožívá se stáří 100 až 200 let. Její energie posiluje plíce a zahřívá srdce. Je dobrým prostředkem k posílení dobra v člověku, napomáhá procesu odpuštění a zbavení se zatvrzelosti. Koupele a pitná voda působí pozitivně především na dýchací systém.

Smrk – se dožívá stáří 300 až 500 let. Smrk dokonale pročišťuje naší auru. Má velký vliv na naší nervovou soustavu. Proto se cítíme v takových lesích příjemně. Zmagnetizovaná voda podporuje trávení a krevní oběh.

Jedle – dožívá se stáří 500 až 600 let. Posiluje naší intuici. Je vhodná k prokrvení těla, opět stejně jako smrk velmi pozitivně působí na plíce. Napomáhá urychlovat hojení ran.

Tis – dožívá se až 2000 let. Patří k chráněným stromům. Chrání nás před temnými silami. Tis nám může pomoci při bolestech šlach, kostí a vazů. Příznivě ovlivňuje léčení artritidy. Pokud budeme pít zmagnetizovanou vodu z tisu, získáme větší vnitřní nadhled.

            Takže přátelé, meditovat můžete s vaším stromem přímo, nebo na dálku nebo také s jeho listem nebo jehličím v ruce, nebo s lahvičkou s magnetizovanou vodou. Navazování kontaktu s vaším stromem bude mít pro vás velmi pozitivní a energeticky přínosný vliv. A nezapomeňte, že slušný člověk za pomoc poděkuje, ale musí o ni také požádat. Přeji hodně hezkých chvil s vašimi „přáteli“.

Ing. Josef Schrötter